Medytacje

Medytacja

POSZUKIWANIE SKARBÓW

 

Gdy się odprężysz, znajdziesz czas tylko dla siebie i spokojne miejsce, wyobraź sobie, że stoisz na głównym rynku małej wioski lub miasteczka, w którym nie byłeś nigdy wcześniej a które wydaje ci się dziwnie znajome. Nie czujesz lęku tylko spokój i bezpieczeństwo... Ekscytuje cię perspektywa poznania tego miejsca, ponieważ wiesz, że gdzieś tutaj znajduje się skarb który możesz odkryć.

Zanim wyruszysz na poszukiwania, zapoznaj się z otoczeniem. Jaki charakter ma to miejsce? Z jakim okresem historii się wiąże? Czy znajdują się tam jakieś punkty orientacyjne które mogą udzielić ci wskazówek, gdzie powinieneś zacząć swoje poszukiwania? Czy ciągnie cię w jakimś kierunku lub do jakiegoś konkretnego budynku? Rozejrzyj się uważnie dookoła....

 

Gdy będziesz gotów, zacznij poszukiwania i pozwól wieść się intuicji. Ciesz się dreszczykiem przewidywania, jaki czujesz podczas wędrówki labiryntem nieznanych uliczek i alejek, za każdym zakrętem drogi spodziewając się nowych, zaskakujących odkryć. Nie ulegaj pokusie manipulowania obrazami. Pozwól rozwijać się scena po scenie samej z siebie. Ty tylko obserwuj.

 

Nie miej żadnych oczekiwań i nie bądź rozczarowany, jeśli nie odkryjesz niczego szczególnego podczas pierwszej wyprawy poszukiwawczej. Po prostu ciesz się oderwaniem od codziennej rutyny i obowiązków, wiedząc, że z czasem odkryjesz coś, co przerośnie twoje najśmielsze oczekiwania.

Medytacja

WYPĘDZENIE KREATYWNEGO STWORA

 

Gdy się odprężysz, przyjmiesz wygodną pozycję i znajdziesz chwilę tylko dla siebie, wyobraź sobie, że masz przed sobą marionetkę o ruchomych stawach, taką, jakiej używają artyści studiujący ruch ludzkiego ciała. Posiadasz również pudełko z różnymi przedmiotami, za pomocą których możesz ją dowolnie ucharakteryzować i ubrać. Masz też plakacik który możesz zawiesić jej na szyi.

Stwórz stwora, symbolizującego wszystko, co cię powstrzymuje od swobodnego wyrażania siebie. Jeśli na przykład uważasz że tylko wielcy artyści mogą tworzyć dzieła, a ponieważ ty nie jesteś artystą, nie powinieneś brać się za tworzenie, to wytnij wizerunek któregoś z nich , np. Picassa i przyklej na swoją lalkę.

Jeśli czujesz, że twoją kreatywną moc tłumi alkohol czy inne uzależnienie, w ręce lalki umieść symbol swojego uzależnienia.

 

Gdy twoja wirtualna lalka będzie już gotowa w twojej wyobraźni, na plakacikach które zawiesiłeś jej na szyi, wypisz negatywne spostrzeżenia opisujące twoje nastawienie do własnych idei, pomysłów np.

Nie jestem wystarczająco dobry.

Jestem na to za stary.

Nie umiem.

Po co mi to.

Na zakończenie spójrz na swojego  kreatywnego stwora i afirmuj sobie, że wreszcie się z nim rozprawisz. Już dłużej nie będzie pozbawiał cię kreatywnego ducha i wiary w siebie. Rozpal w swoich myślach ogień, wrzuć stwora i z wielką satysfakcją obserwuj jak pochłania go ogień.

Kreator strony - przetestuj